:: Project: New World :: mmorpg creation

mmorpg - under construction


#1 2008-07-03 11:20:10

Aven

Game designer

9341597
Call me!
Zarejestrowany: 2008-06-28
Posty: 10
Punktów :   

Rasy and Profesje

Oczywiście o kolejnej rzeczy ważnej trzeba wspomnieć... czyli rasach i profesjach. Myślałem trochę nad tym i doszedłem do wniosku, że powinniśmy zrobić maksymalnie 5 ras choć to 5 raz i tak już jest dużą ilością... im większy wybór tym większe komplikowanie graczowi wejście do świata gry. Dlatego rasy powinny być na początek tylko podstawowe:
> ludzie - to po prostu standard..
> elfy - żeby urozmaicić rozgrywkę można wprowadzić także pod rasy: leśne elfy i mroczne elfy
> krasnoludy - małe chodź harde, chaotyczne postacie poszukujący złota oraz innych bogactw...
> gnomy - małe za to obdarzone dużą inteligencją i charyzmą postacie zawsze tworzące coś w swych pracowniach...

To tyle było by na temat ras... Myślę że rasy można było by podporządkować pod system D&D 3.5 lub wcześniejsze wersje...
Profesje powinny być także podstawowe z możliwościami dalszego rozwoju i tu bym zaczerpnął trochę z gry Neverwinter Nights 2 (z jedynki też można choć za bardzo się nie znam na niej...). A więc takie są moje propozycje co do profesji:
> wojownik - jakaż dobra gra obyła by się bez tej klasy... Dla urozmaicenia podzieliłbym do na klasy: paladyn, barbarzyńca, najemnik, bard (śpiewający wędrowiec), łowca.
> mag (nazwa do przedyskutowania) - postać oczywiście posługująca się magią... i tu bym wyróżnił klasy czarujące: druid (magia natury), czarodziej (magia żywiołów), kapłan (magia modlitewna/boskie błogosławieństwa, czary uleczające itp. itd.), nekromanta (czarna magia/magia przywoływania).
> rzemieślnik - twórca wszystkiego co da się sprzedać innym ... i tu bym wydzielił takie klasy: kowal (uzbrojenie), alchemik (mikstury), relikwiarz (taka moja koncepcja na rzemka od robienia run, artefaktów i innych magicznych rzeczy).
> łotrzyk/złodziej (nazwa także do przedyskutowania - może być nawet urzędnik - i tak to wszystko jedno xD ) - w każdej społeczności znajdą się tacy, którzy pragną komuś oś zabrać, aby siebie ucieszyć...

Tyle udało mi się wymyślić... profesji można wymyślać bez liku, ale po co? Przy wyżej wymienionych i tak będą mieli gracze trudną decyzję - co by tu wybrać??? A żeby im to ułatwić pomyślałem o tym by stworzyć coś tak miłego i pomocnego jak kreator postaci - gracze wymyślają co chcieli by robić a kreator wyświetlałby najlepszą opcje dla danych wymagań...

EDIT//Aven/ http://dnd.polter.pl/Potezniejsze-rasy-I-c7912- tu są opisane wszystkie rasy wyżej wymienione wraz z charakterystycznymi cechami

EDIT//Aven/ http://dnd.polter.pl/Lista-czarow-c15371 - a tu co nieco o zaklęciach dla wybranych klas postaci według D&D 3.5... w całym serwisie jest wiele przydatnych informacji

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forumgrajacychinaczej.pun.pl www.lakierowankomotoryzacja.pun.pl www.ntsdnaruto.pun.pl www.fc-rp.pun.pl www.bioanalityka.pun.pl